Seifert Logistics Group od 20 lat w Polsce

Seifert Polska 

Jubileusz firmy Seifert Polska pod znakiem ekspansji

• Dzięki nowemu projektowi w Jaworze do roku 2021
liczba pracowników Seifert Polska wzrośnie do ponad 500 osób
• We wrześniu br., we Wrocławiu odbyła się uroczysta ceremonia obchodów 20-lecia Seifert Polska

Seifert Logistics Group od 20 lat  w Polsce

Seifert Logistics Group od 20 lat

w Polsce

 

Jubileusz firmy Seifert Polska pod znakiem ekspansji

 

  • Dzięki nowemu projektowi w Jaworze do roku 2021

liczba pracowników Seifert Polska wzrośnie do ponad 500 osób

  • We wrześniu br., we Wrocławiu odbyła się uroczysta ceremonia obchodów 20-lecia Seifert Polska

 

Ulm, Katowice – pod koniec września bieżącego roku Grupa Logistyczna Seifert obchodziła uroczyście 20-lecie swojego istnienia w Polsce. W tym okresie firma Seifert Polska z aktualnie ośmioma Centrami Spedycyjno-Logistycznymi zadomowiła się w Polsce na dobre. W ich powstawaniu od samego początku uczestniczył Jan Brachmann, który równocześnie z początkiem roku obchodził jubileusz 20-lecia swojej pracy w firmie.

„Obecnie posiadamy w Polsce ugruntowaną pozycję w dziedzinie logistyki kontraktowej“, podsumowuje Brachmann, nawiązując do nowej lokalizacji w Jaworze, gdzie Seifert Polska odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

 

 

Spółka Seifert Polska powstała w 1999 roku w Chorzowie. Po czterech latach przeniosła się do Mysłowic, położonych obok Katowic, a więc stolicy Górnego Śląska, gdzie do dziś mieści się jej główna siedziba. Dzięki nowemu zleceniu w położonym w zachodniej Polsce Jaworze, do 2021 roku liczba pracowników spółki z 200 osób wzrośnie do ponad 500.

„20 lat temu, kiedy powstawała firma, nikt by się tego nie spodziewał”, przyznaje z dumą Jan Brachmann.

 

Powstanie firmy było wyzwaniem

Powstanie firmy Seifert Polska było nie lada wyzwaniem dla jej właściciela, Haralda Seiferta. Jan Brachmann, dyplomowany technik produkcji,             z którym założył dla Seifert Logistics Group dział eksportu do Europy Wschodniej – władał kilkoma językami, ale dopiero wchodził w świat logistyki.

 

Dziś, ten pełnej krwi logistyk sprawuje szereg urzędów i funkcji, w tym urząd Prezesa Polskiego Oddziału Federalnego Związku Logistyki (Bundesverband der Logistik, w skrócie BVL). W 2007 roku Jan Brachmann został powołany na stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy Seifert Polska. Wszedł także do Zarządu Seifert Logistics GmbH. Od 2016 roku odpowiada ponadto za działalność gospodarczą spółki-córki Seifert Polska - Seifert Logistics s.r.o. w Czechach.

 

 

Jawor – fabryka silników spalinowych i akumulatorów

Seifert Polska w tej 46-tej lokalizacji grupy w Europie odpowiadać będzie za kompleksową obsługę logistyczną pierwszej w Polsce fabryki niemieckiego producenta samochodów.

W tej samej lokalizacji powstaje także nowy zakład produkcji ogniw akumulatorowych do samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Jan Brachmann wyraża swoje zadowolenie: „W jednej lokalizacji produkowane będą równocześnie najnowocześniejsze silniki spalinowe i kluczowe komponenty technologiczne dla e-mobilności.”

 

Witamy 2 000 pracownicę koncernu

Na jubileuszową uroczystość w dniu 21 września 2019 r. Seifert Polska zaprosiła do Wrocławia blisko 150 gości, w tym przedstawicieli firm Aluplast oraz Baumit. Te dwa przedsiębiorstwa były w roku 1999 pierwszymi klientami nowoutworzonej spółki Seifert Polska i do dzisiaj ściśle współpracują z zespołem logistyki w Polsce.

 

Po zwiedzaniu miasta i rejsie statkiem po Odrze odbyła się uroczysta gala zakończona przyjęciem. W ramach tej ceremonii Panowie Harald Seifert     i Jan Brachmann powitali oficjalnie Panią Brigidę Rzeszutek -  2 000 pracownicę firmy Seifert Logistics Group, która od początku sierpnia pracuje w nowym oddziale w Jaworze.

 

 

 Harald Seifert (po lewej) i Jan Brachmann (po prawej) kroją wyjątkowy, logistyczny tort Seifert na Gali z okazji 20-ej rocznicy Seifert Polska.

 


 

Najważniejszym wydarzeniem obchodów jubileuszu był spektakularny nocny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, zindywidualizowany pod Seifert Polska. Ta największa fontanna w Polsce ma 300 dysz wodnych           i 3 dysze ogniowe. 800 punktów świetlnych i wiązek laserowych, a także możliwość projektowania na wodzie zdjęć i filmów.

 

 

 


 

Grupa Seifert Logistics działa w Polsce od 20 lat. Jan Brachmann (po lewej) towarzyszył jej od samego początku, współtworząc ją z właścicielem Haraldem Seifertem (po prawej).

Firma zatrudnia obecnie 200 pracowników, w tym 55 kobiet. Ten wysoki odsetek zatrudnienia kobiet w branży tradycyjnie uznawanej za męską, Jan Brachmann przypisuje inicjatywie „Ladies w Logistyce”

 

 

 


 

W trakcie uroczystego wieczoru Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska, oficjalnie powitał Brigidę Rzeszutek jako 2 000 osobę zatrudnioną w Seifert Logistics Group.

 

 

 

 

 

 

O Seifert Logistics Group:

Historia Grupy Seifert jest wzorcowym przykładem rozwoju. Założona w roku 1947 firma, po dziś dzień jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Ulm. Z lokalnego lidera rynku transportowego firma wyrosła do poziomu operatora spedycyjno-logistycznego działającego na arenie międzynarodowej. Jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Niemczech. Zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 46 lokalizacjach w Europie, gdzie realizuje innowacyjne rozwiązania logistyczne dla branży motoryzacyjnej, papierniczej, chemicznej, farmaceutycznej, materiałów budowlanych i dóbr konsumpcyjnych.

 

 

 

 

Seifert Polska
Autor

Seifert Polska

Centra spedycyjno-logistyczne, kompleksowa usługa transportowo-logistyczna, logistyka kontraktowa, AUTOMOTIVE, ADR

Publikacje tego autora