Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników

Seifert Polska 

Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników

• Permanentny wzrost stanowi podstawę tworzenia nowych miejsc pracy
• Logistyka kontraktowa jest motorem napędowym Grupy Seifert

W sierpniu 2019 roku Grupa Logistyczna Seifert zatrudniła swojego 2.000 pracownika. Pani Brygida Rzeszutek pracuje w Jaworze, w sektorze logistyki kontraktowej, w najmłodszym z 46 oddziałów. Segment ten od lat jest motorem napędowym Grupy, a tym samym głównym stymulatorem jej sukcesów finansowych.

Seifert Logistics zatrudnia obecnie już ponad 2000 pracowników

Zaledwie trzy lata temu, w 2016 roku Seifert Logistics Group zatrudniła swojego 1.000 pracownika. Jako aktywnie działający specjalista w sektorze logistyki w całej Europie, firma osiągnęła właśnie kolejny etap: w dniu 5 sierpnia 2019 roku Brygida Rzeszutek rozpoczęła swoją pracę w Seifert Automotive Polska, najmłodszej córce koncernu, jako 2.000 pracownik. Oznacza to, że liczba pracowników SLG - podwoiła się w ciągu niespełna trzech lat. Motorem napędową tego wzrostu jest sektor logistyki kontraktowej (dzięki której SLG było w stanie odnotować rekordowe obroty przez kilka lat z rzędu, od 145 milionów euro w 2016 r. do 197 milionów euro w 2018 r.).

Brygida Rzeszutek pracuje w sektorze logistyce kontraktowej w Jaworze, jako pracownik magazynu. Odpowiada m. in. za pakowanie towarów i przygotowanie ich do wysyłki. Sprawdza również dostawy i w razie potrzeby uzupełnia je przed dostarczeniem na produkcję.

Wraz ze swoimi koleżankami i kolegami Pani Rzeszutek jest odpowiedzialna za zaopatrzenie produkcji nowej fabryki  silników spalinowych w Jaworze, gdzie w halach produkcyjnych powstało około 40. 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej, na potrzeby zaopatrzenia linii produkcyjnych.

Ponadto „Do 2021 roku planujemy zwiększyć liczbę pracowników w Polsce do ponad 500 osób", mówi Thomas Müllerschön, Dyrektor Generalny Seifert Logistics Group.

Nie tylko w Polsce Seifert Logistics Group ma ugruntowaną pozycję dostawcy usług w sektorze logistyki kontraktowej. Obecnie na terenie francuskiej Lotaryngii pracuje nad pilotażowym projektem w tym segmencie. „Tutaj nasz koncern jest odpowiedzialny za całe zarządzanie logistyczne niemieckiego producenta samochodów. W nadchodzących latach zamierzamy znacznie zwiększyć nasze możliwości w tym przygranicznym regionie i stworzyć wiele nowych miejsc pracy” – dodaje Thomas Müllerschön.

 

Na zdjęciach:
Brygida Rzeszutek (druga od prawej ) na powitanie otrzymała bukiet kwiatów w barwach Grupy Seifert, który wręczyli jej Marek Dziejak (Kierownik Magazynu Seifert Automotive Polska), Simon Szczepanik (Dyrektor Logistyki Seifert Polska) oraz Michał Musielak (Dyrektor Seifert Automotive Polska)

 

oraz Team Seifert Automotive Polska.

Seifert Polska
Autor

Seifert Polska

Centra spedycyjno-logistyczne, kompleksowa usługa transportowo-logistyczna, logistyka kontraktowa, AUTOMOTIVE, ADR

Publikacje tego autora