Podesty ruchome - co to takiego i gdzie się ich używa?

Michael900 

Nieodzwonym sprzętem na każdej budowie jest podnośnik. Prace na wysokości to w końcu normalna sprawa przy wznoszeniu każdego typu budynku. Ale tzw. podesty ruchome są używane jeszcze w wielu innych miejsach. Gdzie dokładnie?

Podesty ruchome - co to takiego i gdzie się ich używa?

Reklama, a więc banery na zewnątrz. Wszędzie tam, gdzie znajduje się baner, tam jest konieczna praca na wysokości. Trzeba bowiem usunąc stary plakat i nakleić nowy. To oczywiście staje się możliwe dzięki podnośnikowi. 

Magazyny - oczywiście nie każdy i nie zawsze. Chodzi o te fachowo nazwane magazynami wysokiego składowania. Czyli takie, gdzie występują wielopoziomowe półki. Żeby dostać się na ostatni poziom, należy wznieść się w górę. Do tego najlepiej nadają się podnośniki nożycowe elektryczne (unika się wtedy spalin).

Targi, wystawy - niemal wszędzie tam, gdzie stawia się stoisko reklamowe, należy liczyć się w pracami na wysokości. Różnego rodzaju budki, i standy wymagają podnośnika. 

Prace serwisowe - trzeba naprawić klimatyzator zawieszony na zewnątrz budynku na 3 piętrze? A może dokoknać przeglądu rekuperatora? Tutaj także jedyne rozwiązanie to wyposażenie się podest ruchomy.

To obowiązkowy sprzęt straży pożarnej. Zwykłe ściągnięcie kota z drzewa czy bardziej poważna ewakuacja z drugiego piętra płonącego budynku to robota dla podnośnika ruchomego.

To główne sytuacje po za budową, w których stosuje się podnośniki. 

 

Michael900
Autor

Michael900